Õppekava
Õppekava nimetus: 8-nädalane kursus “VA Stardiklubi”
Õppekava rühm: sekretäri- ja kontoritöö
Õppekeel: eesti keel
Õppe kogumaht: 45 akadeemilist tundi
Auditoorse ja praktilise töö maht: 28 akadeemilist tundi
Iseseisva töö maht: 17 akadeemilist tundi
Personaalse juhendamise maht: –
Sihtgrupp: Lisatöö otsijad, töötud, väikelastega kodus olevad emad, kellel on vanemapuhkus lõppemas, ettevõtlusega alustada soovijad
Õppega alustamise eeltingimused: Varasem arvuti ja interneti kasutuse kogemus, süle- või lauaarvuti ja internetiühenduse olemasolu.
Õppe eesmärk: Luua endale ise (lisa)sissetuleku võimalus pakkudes ettevõtjana virtuaalse assistendi teenust.
Õpiväljundid: Koolituse lõpetaja on valmis pakkuma virtuaalse assistendi teenust mikro- ja väikeettevõtetele, oskab kasutada laia valikut programme ja veebikeskkondi.
Õppevorm: 100 % online kursus, osaliselt iseseisvalt ja osaliselt grupikõned Zoomis. Kogu materjal on järelvaadatav 1 aasta jooksul pärast kursuse läbimist.
Õppemeetod: Grupiwebinarid, tugi grupichatis, õppevideod, pdf-juhendid, vastutuspartneri tugi – valikul, iseseisev töö, tööraamat (e-raamatu ja paberraamatuna), praktilised harjutused ja kodutööd.
Õppekeskkonna kirjeldus: Zoom – webinarideks, Slack – kodutööde esitamiseks, tagasisidestamiseks, jooksvateks küsimusteks ja meeldetuletusteks, Thinkific platvormil – videojuhendid, salvestused ja muud materjalid, millele jääb ligipääs 1 aastaks.
Õppe sisu:
Esimene osa:
1. video: Põhjused, miks virtuaalse assistendina alustatakse
2. video: Assistenditöö olulisus
3. video: Assistenditööga seotud müüdid
4. video: Võimalused virtuaalse assistendina (lisatulu, hüppelaud, põhitöö, koolitamine, agentuur, affiliate marketing)
5. video: Töö plussid ja miinused
6. video: Mida on oluline teada: töölt ära tulemine, Töötukassa teemad, kas pean ettevõtte asutama või mitte?
7. video: Süsteemide loeng
8. video: E-postkasti haldus
9. video: Meiliturundusplatvormid
10. video: Sotsiaalmeedia: Mida VA nendes kanalites teeb nii kliendi, kui enda äri jaoks
11. video: Kuidas oma teenusest teada anda?
12. video: Kalendrisüsteemid
13. video: Mis on domeen? Kas VA-l on seda vaja?
Webinari salvestus Katrin Bouzianega “Ettevõtte asutamine”
Kohustuslikud kodutööd: 1. Süsteemid, 2. rääkimine, 3. Kalendrisüsteem, 4. Infokiri
Tutvumise veebinar Zoomis: T, 10.09 kell 12.00-13.00 (Liina ja kursuse mentoritega)
Veebinar Zoomis koos VA VIP klubi liikmetega: T 17.09 kell 18.00-19.00 Webinar koos VIP klubiga: Rio-Steffiga “Kuidas turundada Instagramis – näpunäiteid virtuaalassistentidele”
Teine osa:
1. video: Vormi ja automaatika loomine Smailys
2. video: Miks VA peaks tundma Excelit ja Google Sheets´i seoses meiliturundusega?
3. video: Excel, CSV ja Google Sheets
4. video: Nõuanded tekstipostituse tegemiseks
5. video: Bränd, ettevõtte nimi ja logo
6. video: Mis on Canva ja kuidas VA seda kasutab
7. video: Kuidas Canvas õpitut eksponeerida ja enda jaoks tööle panna?
8. video: Värvide inspiratsioon ja logode tegemine Canvas.
9. video: Disaini põhitõed ja tagasiside VA-de töödele – Kaisa Holsting
10. Boonus: Logodisaini põhitõed, piirangud ja tagasiside – Kaisa Holsting
11. Lisavideo: Selgitus kujunduste ülesande juurde
Kohustuslikud kodutööd: 1. Automaatika, 2. Tekstipostitus, 3. Bränd, 4. Kujundused
Vabatahtlik kodutöö: Lugemine
Veebinar Zoomis: Küsimused ja vastused mentoritega, T, 02.10 kell 13.30-14.30 (tuleb ka järelvaatamise võimalus)
Kolmas osa
1. video: Tagasiside saamine ja selle kasutamine
2. Maksesüsteemide kursus
3. video: Väikesed aga olulised abilised assistendi töös
4. Vaata ära tehniliste juhendite kogust AI osa
5. video: Virtuaalse kliendisuhtluse tehnilised võimalused
6. video: Kommunikatsioon klientidega koostöö alustamisel ja lõpetamisel
7. Lisavideo: Kommunikatsioon kliendiga koostöö alustamisel ja lõpetamisel.
8. video: Viisaka ja korrektse kliendisuhtluse alused
9. video: Videojuhiste tegemine
Kohustuslikud kodutööd: 1. Tagasiside, 2. Maksesüsteem, 3. Tööleht, 4. Juhend
Vabatahtlik kodutöö: Lugemine2
Veebinar Zoomis: Mõtteviisi coaching Kristina Reinberkiga T, 15.10 kell 12.00-13.00 (tuleb ka järelvaatamise võimalus)
Neljas osa:
1. video: Teenuste pakett ja hinnastamine – esimesed juhised
2. Hinnastamise koolitus
3. video: Portfoolio
4. video: Anna Maria Sootsi loeng VA VIP klubis, kus õpetab looma maandumislehte Smaily ja Canva abil
5. video: Sihtgrupp ja kliendi kuulamine
6. Lugemisülesanne: Enese ja ajajuhtimine
7. video: Kuidas leida kliente?
8. video: Turundusplaan
Boonus: Heidi Plumberg – “Kuidas pakendada enda oskuseid, teadmisi ja omadusi, et olla edukas virtuaalne assistent!” – 04.06.2024 toimunud veebinari salvestus
Kohustuslikud kodutööd: 1. Loosiratas, 2. Portfoolio, 3. Turundusplaan
Vabatahtlikud kodutööd: Analüüs, eneseanalüüs, vaatlus
Veebinar Zoomis: Küsimused ja vastused Liina Ostumaaga, R, 01.11 kell 12.00 (tuleb ka järelvaatamise võimalus)
Koolitajad:
Liina Ostumaa: Assistendikooli asutaja, kursuse looja, eestikeelsete virtuaalassistendi koolituste maaletooja ning endine virtuaalne assistent, kes tegutses selles valdkonnas edukalt 5 aastat, kuni 2023. aasta juunini, mil ta keskendus 100% vaid virtuaalsete assistentide koolitamisele, et aidata ka teistel eestlastel luua endale äge VA elustiil, mis on asukohavaba ja paindlik. Sel kursusel saad ligipääsu Liina poolt salvestatud materjalidele ning küsimuste ja vastuste sessiooni temaga.
Õnnela Seinamets: Alustas virtuaalse assistendina veebruaris 2023 ning on hetkel reaalselt tegutsev edukas VA, kes on aasta jooksul teenindanud 12. klienti. Õnnela on Assistendikooli kursuste mentor alates 2023. a. sügisest. Sellel kursusel on Õnnela üks nendest, kes annab tagasisidet osalejate kodutöödele ning viib koos Kairiga läbi osalejate küsimuste ning vastuste sessioone.
Kairi Mäe: Alustas virtuaalse assistendina 2023. aasta septembrikuus, on teinud koostööd mitmete erinevate valdkondade tegijatega ning ka ise ettevõtjatele koolitusi ja networkimise üritusi korraldanud. Kairi on omandanud mitmeid keerukamaid VA ametioskusi luues erinevaid automatsioone. Kairi on Assistendikooli kursuste mentor alates 2024.a. kevadest. Sellel kursusel on Kairi üks nendest, kes annab tagasisidet osalejate kodutöödele ning viib koos või vaheldumisi Õnnelaga läbi osalejate küsimuste ning vastuste sessioone.
Kristina Reinberk: Assistendikooli mõtteviisi coach, kes on värskelt Transformation Academy poolt sertifitseeritud life coach ning kes on ühtlasi alates 2021. aasta sügisest tegutsev virtuaalne assistent. Ta on aidanud kokku 8. klienti ning töötanud pikalt Liina Ostumaa assistendina. Sellel kursusel osalejad saavad samuti 1 mõtteviisi coachingu sessiooni, et aidata tõsta osalejate julgust ja enesekindlust.
Õppe lõpetamise ja tunnistuse/märgi väljastamise tingimused: Praktiliste kodutööde esitamine ja arvestatud saamine 100% hiljemalt kahe nädala jooksul pärast kursuse neljanda osa lõputähtaega. Kui praktilised kodutööd ei ole 100% esitatud tähtajaks, väljastatakse õppijale tõend koolitusel osalemise kohta.
Õppekorralduse ja koolituse kvaliteedi tagamise alused
Koolitusele vastuvõtu ja väljaarvamise tingimused ja kord: Koolitusele registreerimine toimub läbi kodulehe (https://assistendikool.ee).
Koolitusel õppimise alustamise eelduseks on koolituse maksumuse täielik või osaline tasumine ettemaksuna enne koolituse alguskuupäeva.
Koolitusel osalemise eeltingimused on toodud välja koolituse registreerimislehel.
Koolitusel osalejate kohta kogutakse isikuandmeid, mis on vajalikud koolituse läbiviimiseks, suhtluseks ja tagasisideks. Andmed on turvaliselt koolitajaga ja neid ei avaldata kolmandatele osapooltele. Täpsemad tingimused on kirjeldatud Assistendikooli privaatsuspoliitikas.
Koolitusgrupi mittetäitumisel on täiendkoolitusasutuse pidajal õigus koolitus ära jätta või koolitust edasi lükata koolitusgrupi täitumiseni. Registreerunuid teavitatakse e-posti teel vähemalt viiepäevase etteteatamisega. Koolituse ärajäämisel õppekorraldajast tulenevatel põhjustel tagastatakse koolituse tasu 100% ulatuses.
Koolitus katkestatakse nende isikute jaoks, kes rikuvad oluliselt koolituse tingimusi, teiste privaatsust, käituvad muul moel ebasobivalt või ei tule muul põhjusel toime õppekava omandamisega.
Õppetasu maksmine ja sellest vabastamine: Koolituse eest tasumine toimub Assistendikooli e-poes pangamaksena, kaardimaksena või e-posti teel saadetava arve alusel. Arve tuleb tasuda arvel märgitud tähtajaks.
14-päevane taganemisõigus kehtib eraisikutele juhul, kui koolitusel osaleja ei ole õppekeskkonda sisse loginud ja/või õppematerjale kasutanud. Kui koolitusmaterjalid on koolitusel osaleja poolt juba avatud, siis vastavalt VÕS § 53 lg 4 ei ole võimalik toodet tagastada ning taganemisõigus ei kehti.
14-päevane taganemisõigus kehtib ainult eraisikutele ning ei kehti juriidilistele isikutele.
100% raha tagasi garantii kehtib juhul, kui osaleja teeb kogu kursuse kaasa ning sellest mitte mingisugust kasu ei saa. Vastavasisuline tagasiside tuleb esitada koolituse läbiviijale e-posti teel info@assistendikool.ee aadressile hiljemalt 2 nädala jooksul pärast viimase webinari toimumist.
(Tingimusteks aktiivne osalemine kõigil Zoomi webinaridel, küsimuste küsimine, juhendajapoolsete nõuannete rakendamine pärisellu kursuse toimumisaja jooksul, 1-1 kõne toimumine)
Kui koolituse eest tasub Eesti Töötukassa (hetkel veel ei ole võimalik. Võimalikkusest teavitatakse ametlikult assistendikool.ee veebilehel), siis toimub arve tasumine vastavalt Töötukassa koostöö põhimõtetele. Õppetasust vabastamise aluseks on Töötukassa kinnituskiri selle kohta, et Töötukassa tasub koolituse maksumuse.
Õppekavade kvaliteedi tagamise tingimused ja kord:
Koolitusteenuse edasiarendamiseks kogutakse kõigil kursuste osalejatelt virtuaalsel teel kirjalikku tagasisidet. Koolituse korraldaja analüüsib saadud tagasisidet ning teeb vajadusel muudatusi koolituse sisus ning korralduses.
Koolitaja jätab endale õiguse teha õppekavades nende parendamise eesmärgil jooksvalt muudatusi.
Koolitajate kvaliteedi tagamise tingimused ja kord:
Peamine koolitaja on Liina Ostumaa. Lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia infoteaduse ja dokumendihalduse eriala. Omab 15 aastat töökogemust assisteerivatel ametikohtadel, asutas oma VA teenust pakkuva ettevõtte 2018. aastal.
Tänaseks on isiklikult aidanud ühekordsetes või pikemaajalistes koostöödes kokku 18 erinevat klienti (Sh. Maarja Nuut, Sandra Vabarna, Kai Oja, Katre Kulbok ja paljud teised), juhib enda virtuaalse assisteerimise teenust pakkuvat ettevõtet.
Veab eest Eesti virtuaalsete assistentide kogukonda Facebookis: Eesti Virtuaalsed Assistendid Facebooki grupp.
Õppekeskkonna kvaliteedi tagamise tingimused ja kord:
Koolitused toimuvad virtuaalselt. Koolitusel osalemine eeldab isikliku arvuti kasutamise võimalust ja ligipääsu internetile ja eelnevat arvuti kasutamise kogemust. Online õppekeskkonna kvaliteedi tagamiseks kogutakse osalejatelt tagasisidet.
Koolituse lõpetamise tingimused ning kord:
Kõikidel soovijatel on võimalik saada enda läbitud õppe kohta tunnistus/märk, mida osaleja võib eksponeerida enda digikanalites. Lõpetamise tingimuseks on praktiliste kodutööde esitamine 100% hiljemalt kahe nädala jooksul pärast kursuse viimast webinari.
Koolitaja toob tunnistusel välja:
Täienduskoolituses osalenud või selle läbinud isiku nime ja isikukoodi;
Täienduskoolitusasutuse nime ja ettevõtte registrikoodi;
Majandustegevusteate registreerimisnumbri Eesti hariduse infosüsteemis;
Õppekava nimetuse;
Täienduskoolituse toimumise aja ja mahu;
Väljaandmise koha ja nime;
Tunnistuse numbri;
Koolitaja(te) nimed.
Koolitaja toob märgil välja:
Õppekava nimetuse;
Koolitaja asutuse nime.
Kõigi küsimuste korral palume kirjutada info@assistendikool.ee.