Enne, kui otsustad töölt ära tulla

Enne, kui otsustad töölt ära tulla…


Oled avastanud maailma, kus “virtuaalne assistent” märgib lisaks ametile ka ahvatlevat „VA elustiili“ (termin, mida virtuaalassistentide klubi liikmed kasutavad oma paindliku ja asukohavaba elukorralduse kirjeldamiseks)?

Sa töötad hetkel põhikohaga mõnes organisatsioonis, kuid hinges hõõgub soov saada 100% vabakutseliseks, iseseisvaks ettevõtjaks, kes juhib iseenda sissetulekut?

See kõlab kui tõeline unelmate töö, eks?

Oled märganud teisi naisi, virtuaalassistente, kes naudivad vabakutselise elu ja mõtled, miks mitte ka sina?

Ja tead, see on täiesti võimalik!

Kuid hoia nüüd hobuseid (inglise keeles hold your horses) ja ära kiirusta.

See elustiil, mida ihaldad, nõuab läbimõeldud plaani ja ettevalmistust.

Ära lase end kiirustamisel ega ülevoolaval entusiasmil mõjutada. Hoia oma unistused selgelt silme ees ja astu samm-sammult selle suunas, et olla tööturul hinnatud virtuaalne assistent.

Ma ise tegin sarnase kannapöörde 2018. aastal, jättes maha stabiilse töö Eestis.
Enne kui alustasin ettevõtlusega, võtsin mõned kuud täiesti vabaks, et mõelda läbi, kuidas minust saab 100% vabakutseline virtuaalassistent.

Siinkohal tahan sinuga jagada mõningaid soovitusi, millele võiksid mõelda enne, kui sinust saab iseenda sissetuleku eest vastutav virtuaalne assistent:

  • Arvuta välja oma MLI (Minimal Livable Income) – minimaalne eluks vajalik sissetulek. Sain selle soovituse Mindvalley loojalt Vishen Lakhianilt, kui küsisin temalt suurte muudatuste elluviimise kohta äris või eraelus.
  • Kogu raha, et katta äraelamise kulud ajal, mil ettevõte alles hoogu sisse saab. Suurepärane võimalus raha kogumiseks on teha virtuaalse assistendina lisatööd praeguse palgatöö kõrvalt. Ära maksa endale igakuiselt töötasu, vaid kogu virtuaalassistendi teenusest saadud tulu enda ettevõttesse ning tee endale vajalikul hetkel korraga suurem väljamakse. Ära unusta, et ettevõtte käivitamine võtab aega, seega on oluline tagada vähemalt 6 kuu jagu tagavara pangakontole vastavalt sinu MLI-le.
  • Taga omale turvavõrk, milleks võib olla ka sinu pere. Juhul, kui sinu abikaasa teenib piisavalt ja sinu MLI saab pere äraelamiseks olla väiksem või isegi olematu, on muudatust kergem teha.
  • Ehita turul üles usaldus sinu pakutava teenuse vastu. Positiivse tagasiside kogumiseks reaalsetelt klientidelt ning selleks, et hea sõna sinu teenuse kohta levima hakkaks, võid pakkuda virtuaalse assistendi teenust esialgu teatud hulgale klientidele tasuta, siis soodsama hinnaga ning sel viisil järjest ülespoole ronida. Kui sisened kohe kõrge hinna ja tundmatu tegijana virtuaalassistentide turule, võib see olla suureks takistuseks edasiliikumisel.
  • Ettevõtlus = ettevõtlikkus. Ehk arenda endas ettevõtlikkust, saa jagu hirmudest ja takistustest, mis sind tagasi hoiavad.
    Väga soovitan selleks teadlikult enesearenguga tegeleda. Mitte shelf-help meetodil, kus kogud enesearengu raamatuid või kursuseid nö riiulisse ja läbid neid pealiskaudselt. Investeeri parem mõnda pikemasse ja põhjalikumasse programmi, kus on juhendaja ja soovitavalt grupp sarnaselt mõtlevaid inimesi.
  • Õpi enda sihtgruppi tundma ja loo sihtgrupi esindajate seas tutvusi – see on äärmiselt oluline, et turul kanda kinnitada. Kui sa ei tunne oma sihtgrupi esindajaid ja nende probleeme, võid enda teadmata kalastada tiigis, kus kala ei ole või kasutada vale sööta.
  • Ole uudishimulik ja uuri, kuidas teised virtuaalassistendid selliseid suuri samme teinud on. Tutvu nende kogemusega, räägi nendega päriselt ja küsi nõu, sest kõrvalt vaadates tunduvad teiste suured sammud alati lihtsamad, kui need päriselt on. Kui tahad loobuda palgatööst, siis vaata sel teemal näiteks Instagrami mentor Katriin Manguse videot Youtube’is.
  • Ole kannatlik. Tead ju küll, et kiirustades trepist üles tormates ja astmeid vahele jättes on lihtne komistada ning kukkuda. Iga tugev ning kõrge müür valmib kivi kivi haaval tuginedes põhjalikult koostatud plaanile.

Neid samu punkte kasutan ka ise kõikide suurte muudatuste planeerimise faasis.

Kui kõik eelnev on paigas ja põhjalikult läbimõeldud, jääb üle vaid julgus kokku võtta ning suur muutus ära teha!

Tea, et soovi korral on sul alati võimalus oma varasema elukorralduse juurde tagasi pöörduda.

Tehtud vigadest saame aru ja õpime alati tagantjärele – see ongi kasvamise ja arengu võlu. Vead on küll vajalikud, kuid mõnda neist tasub targa tegutsemise ja planeerimise korral siiski juba eos vältida.

Kui sulle oli see artikkel kasulik, siis jaga seda sotsiaalmeedias ka teistega.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top