Kes on virtuaalassistent

Kes on virtuaalassistent?

Kes on virtuaalassistent? Virtuaalassistent (VA) on nagu assistent või sekretär kontoris, kuid selle vahega, et ta osutab oma teenust kaugtööna. Ta tegutseb enamasti ettevõtjana, pakub teenust arve ja tunnitasu arvestuse alusel, teenindades sel viisil mitmeid kliente, mitte ei tööta ühe kindla tööandja juures. Virtuaalne assistent hoolitseb ning vastutab ise oma töökoha, töötingimuste ja töövahendite eest.

Ingliskeelses keskkonnas kohtab aeg-ajalt virtuaalse assistendi mõistet ka tehisintellektist abilisena nagu Apple’i Siri või Androidi Alexa, Google Assistant jne. Inimesest virtuaalse assistendi ülesanded teenusepakkujana on siiski märkimisväärselt teised.

Kes virtuaalse assistendi teenust tarbivad?

Virtuaalassistendi klientideks on enamasti mikro- ja väikeettevõtted, kuid tööampsudena aidatakse ka eraisikuid ning suurettevõtteid. Viimased saavad kasutada seda teenust näiteks ajutistel töömahukamatel aegadel või ajutistes ülesannetes, mida ettevõtte enda sekretär või assistent ei saa täita.

Ettevõtja võib virtuaalassistendi abi kasutada ühekordse töö tegemisel või igapäevaselt. Kõik oleneb virtuaalse assistendi ja kliendi omavahelisest kokkuleppest. See on suurepärane lahendus eelkõige just mikro- ja väikeettevõtetele, kes ise ei jõua või ei soovi enam ettevõttes ise kõiki asju teha ning rolle täita. Samas ei ole neil veel võimalik kedagi stabiilse töökoormuse ja -tasuga tööle palgata.

Virtuaalassistendi teenuse kasutamise populaarsus on hetkel nii Eestis kui maailmas tõusuteel. Kuigi endiselt kohtab veel ettevõtjaid, kes küsivad “Kes on virtuaalassistent?”, siis järjest enam ettevõtjaid on sellest teadlikud ning peavad selle kasutamist igapäevaseks normaalsuseks (nagu raamatupidaja teenustki).

Kellele virtuaalassistendi amet sobib?

Virtuaalassistendi amet on sobib nii täiskoormusega tööks kui ka osalise koormusega lisatööks. See on suurepärane võimalus luua endale ise töökoht, et teha lisatööd olemasoleva päevatöö või väikeste laste kõrvalt, elada asukohavabalt töötades kas Lõuna-Eesti metsade vahelt, suurlinna kohvikust või idüllilise vaatega troopilisest rannabaarist.

Oma asukohast sõltumatu iseloomu tõttu võib töö sobida ka osale erivajadustega inimestest või neile, kelle pere mõne pereliikme tõttu sageli elukohta vahetab.

Virtuaalassistent võib olla multitalent, hunt Kriimsilm mitmes ametis, kes pakub laia valikuid teenuseid. Samas võib ta olla spetsialiseerunud mõnele kitsamale valdkonnale või töölõigule nagu turundus, koolitused, meiliturundus vms.

Amet sobib neile, kellel on loomulik tahe aidata, uudishimu leida lahendused erinevatele küsimustele ning kellele meeldib töö arvutiga. Kasuks tuleb IT taiplikkus, õigekirja oskus ning võime töötada nii iseseisvalt kui meeskonnas.

Kuidas virtuaalse assistendina alustada?

Liitu “Eesti virtuaalsed assistendid” Facebooki grupiga, kuhu kuulub nii tegutsevaid virtuaalseid assistente, selle ameti huvilisi ja ettevõtjaid, kes on teenuse tarbijana (potentsiaalsed) virtuaalassistendi kliendid. Grupis toimuvad iganädalased ja igakuised otseülekanded, mille salvestused on kõik järelvaadatavad. Otsi need üles “Guides” (inglisekeelse Facebooki puhul) või “Juhendid” (eestikeelse Facebooki puhul) osa alt.

Kui soovid enda virtuaalassistendi teekonnal tuge, siis leia endale sobiv ühekordne koolitus Assistendikooli e-poest või liitu kuutasupõhise Virtuaalassistentide klubiga (või lisa end selle ootelisti).

Scroll to Top