Kuidas olla iseenda assistent?

Ettevõtte algusfaasis valivad paljud mikro- ja väikeettevõtjad olla iseenda assistendid, sest sageli on äri algusfaasis ettevõtja finantsilised ressursid küllaltki piiratud. Kuidas olla iseenda assistent?

Kuidas saada kõigega ise hakkama, kui oled iseenda assistent, turundusjuht, raamatupidaja jne. Kuidas olla iseenda assistent efektiivselt ja targalt, kuula allolevast videost lähemalt. Siinkohal saad lugeda ka lühikokkuvõtet videost.

Iseenda heaks assistendiks olemise komponendid:
  • Tegevuste planeerimine – harjuta seda, suurepärane planeerimisoskus ei tule üle öö. See on vajalik endale sisse harjutada ja planeerida tuleb regulaarselt. Igapäevaselt, iganädalaselt ja igakuiselt. Igaühele on selleks oma sobiv meetod ja graafik, tuleb see endale sobiv vaid üles leida ja juurutada.
  • Harjumused ja vundament – kas me laseme tähelepanul hajuda või hoiame fookust? Milliseid tegevusi me teeme igapäevaselt? Iga suure tulemuse või saavutuse aluseks on järjepidevad väikesed sammud ja väikesed igapäevased valikud.
  • Süsteemsus – alusta heade süsteemide loomist kohe. Mida organiseeritum oled, seda paremini kõik sujub. Süsteemide võimalusi on väga erinevaid, kindlasti soovitan kasutada erinevaid pilveteenuseid, et vältida andmete kadu;
  • Automatiseerimine – ühenda erinevaid platvorme omavahel, automatiseeri protsesse igal võimalusel;
  • Investeerimine – aeg ja raha – programmid ja abilised. Meie aeg on ka raha ja väga kallis vara, seega hinda olukorda adekvaatselt, kas mõne tasulise programmi kasutusele võtt võib anda sulle vaba aega, mille saad suunata veel paremini oma ettevõtte kasvuks ja arenguks? Kokkuhoid ei pruugi olla edasiviiv.

Märka, kui hakkab tekkima see hetk mil oleks vaja abijõudu palgata. Ka virtuaalne assistent ise võib kasutada mõnes ülesandes teise virtuaalassistendi abi. Või kui sa ikka ei tea kuidas toimetada efektiivsemalt siis kasuta võimalust ja küsi mõne teise ettevõtja või virtuaalassistendi abi ja nõu, kes on ise suurepärased iseenda assistendid.

Kui sa enam iseenda assistent olla ei soovi, on võimalus leida endale appi virtuaalassistent või delegeerida ära mõned muud igapäevased korduvad tegevused, mida sa ise tegema ei pea ja mida saaks keegi teine teha, et sina saaksid keskenduda juhtimisele ja visioonile.

Virtuaalassistendi võib endale leida näiteks “Eesti virtuaalsed assistendid” Facebooki grupist, tuttavate soovituste kaudu või internetiotsingu tulemusena.

Scroll to Top