(võib-olla tead ka täpsemalt, et tahad olla koolitaja assistent)

Koolitaja assistent – amet hüppelauaks

Sul on huvi virtuaalse assistendi ameti vastu. Võib-olla tead ka täpsemalt, et tahad olla koolitaja assistent. Oled osalenud paljudel veebikoolitustel ja selles valdkonnas aidata tundub äge? Kui sa veel ei ole alustanud, siis loe siit kuidas alustada.

Võib-olla, et juba töötadki sel alal. Igal juhul on meil alustades mingi ajend või põhjus, miks me kellegi virtuaalabilise kingadesse soovime astuda.

Väga levinud on selle ameti asukohavabadus, paindlik iseloom ja võimalus teenida (lisa)sissetulekut. Koolitajate assistendina ka ilmselt soov või boonus, et saab nende vägevate ja väärtuslikku infot täis pakitud koolituste sisust alati osa.

Oled sa ka mõelnud, milline suurepärane hüppelaud see võib sulle olla?

Mõtlen siin just tagasi enda hiljutistele muudatustele. Enam kui 15 aastat töötasin assistendina ja täna on minust saanud täiskohaga veebikoolitaja, mentor ja autor, kes kasutab ise virtuaalassistentide abi.

Usun, et võlgnen suure tänu fantastilistele koolitajatele, kellega mul õnnestus lähedalt koostööd teha, ning kelle telgitagustes toimetades sain ülevaate kõigest sellest tööst, mis jääb koolituste kulisside taha.

Mina, kellel puudusid enda arvates selleks teadmised, oskused, eeldused, anne… lihtsalt kasvasin sel teekonnal koolitajaks. Puutusin lähedalt kokku kogu koolituste ettevalmistusprotsessiga.

Koolitaja assistent oli amet, mis võimaldas mul näha koolituse sünni erinevaid faase. Need on ideekorje ja ajurünnak, planeerimine, tööde jaotus, sisu ettevalmistus, turundustegevused erinevates kanalites, müügistrateegiad, klienditeenindus ja kommunikatsioon ning järeltegevused.

Õppisin, et koolituse hind ei koosne vaid sellest kohale tuldud tunni tasust, vaid igal koolitusel on enamasti taga võimas meeskond ning eelnev põhjalik ettevalmistuse periood.

Siit sulle mõtted:
  1. Julge unistada suurelt, ka sellest, mis näib täiesti võimatu!
  2. Kui sulle pakub mingi konkreetne valdkond sügavamalt huvi, siis uuri selle valdkonna tegijatelt, kas nad vajaksid virtuaalabilise abi! Mõtle, kui saaksid oma huviala tegijatele iga päev töövarjuks olla… Assistendina on see võimalik. Võib-olla koolitajal, keda fännad, ei ole veel abilist? Tasub küsida.
    Assistendi amet saab olla sinu hüppelaud uutesse kõrgustesse.

Ole avatud ja märka võimalusi! Ning kui märkad, siis haara nendest kinni, isegi kui see hirmutab. Kasv toimubki läbi ebamugavustsooni!

Suurim tänu siinkohal minu mentorile ja koostööpartnerile sel kasvuteekonnal – Kai Ojale.

Foto: Oskar Kivilaan
Pildil: Kai Oja ja Liina Ostumaa