Kas sulle tuleb ka igapäevaselt sisse liiga palju e-maile? Uudiskirjade vähendamine tundub ahvatlev aga lükkad seda koguaeg edasi, sest nii tüütu on neid ükshaaval läbi vaadata ja kustutada?
Kuidagi märkamatult oled sattunud väga paljudesse listidesse, kes kõik sulle pakkumisi ja väärtuslikku infot saadavad, mida sa kõike tarbida ja lugeda ei jõua? Ei leia enam vajalikke e-kirju teiste seast üles?
Virtuaalsete assistentide tööülesanded on väga sageli seotud klientide töökorralduses ja dokumentides korra ja süsteemi loomisega. Selleks, et teisi efektiivselt aidata, on elementaarne, et assistendil endal oleks oma töö hästi organiseeritud ja korras.
Milline olukord valitseb sinu e-kirjakastis?
Kas selle korras hoidmine tuleb sulle kergelt või võtad aeg-ajalt kätte ja teed põhjalikuma koristuse?
Üks viis kiiremalt ja efektiivsemalt korra loomiseks on kasutada spetsiaalseid massiliseks uudiskirja listidest eemaldamiseks loodud äppe või keskkondi. Neid leidub mitmeid erinevaid, nii tasulisi, kui tasuta. Veidi ringi vaadates saab valida endale sobiva. (Leave Me Alone, Clean Email, Cleanfox jne.)
Minule endale sümpatiseerib selline äpp nagu Cleanfox (kasutatav nii veebibrauseris, kui mobiilirakendusena), nii kasutajamugavuse kui fakti tõttu, et iga kasutaja kohta istutatakse Zambiasse üks puu. See rakendus teeb kiirelt kindlaks meili listid, kuhu sinu e-posti aadress kuulub, näitab ära mitu kirja sa neilt saanud oled ja milline on olnud sinu avamisprotsent.
Lihtsalt vasakule, paremale ja üles lohistades saad määrata milliste saajate kirjad kustutada ja mille listist lahkuda, millised kirjad lihtsalt listi liikmeks jäädes meilikastist kustutada ja millised kirjad ja liikmesused alles hoida. Kustutamisel ei kustutata kohe jäädavalt, vaid liigutatakse valitud kirjad esmalt sinu e-maili prügikasti.
Tegu on tasuta rakendusega, mis toimib teatud meiliteenuste pakkujate puhul (nt G-Mail). Pea silmas, et igasuguste tasuta rakenduste kasutamisel tasub tutvuda ka nende privaatsustingimustega ja olla teadlik, et need äpid võivad müüa kasutajatelt kogutud infot kolmandatele osapooltele, kes kasutavad infot teie veebikäitumise kohta erinevate toodete, teenuste ja rakenduste reklaami heaks.
Listidest, mille kirju sa ei soovi saada või lugeda võib tõesti lahkuda, sest ka uudiskirja saatjate jaoks on lõpuks kasulik ja hea, kui nende infokirja listi kuuluvad kontaktid, kes päriselt tahavad neilt kirju saada ja neid avavad. Saatja vaatepunktist aitab parem kirjade avamisprotsent kaasa näiteks spämmifiltrite vältimisele.
Uudiskirjade vähendamine meilboksis saab olla lihtne ja kiire tegevus.